مقالات

فرودگاه های سبز

فرودگاه های سبز

متوسط نرخ رشد سالانه هواشناسی به عنوان سریعترین صنعت در زمینه حمل و نقل ۵ درصد است. علاوه بر این ، فرودگاهها دارای آثار زیست محیطی مهمی هستند ، که عمدتا در قالب آلودگی صوتی و افت کیفیت هوا ظاهر می شوند. در سال ۲۰۱۷ ، تعداد جهانی مسافران هوایی ۸.۱ درصد افزایش یافت. برای دوره ۲۰۰۵ – ۲۰۵۰ ، بخش حمل و نقل هوایی انتظار دارد گردش مالی خود را چهار برابر کند.

با این حال ، تحقیقات نشان میدهند که رشد پیش بینی شده لزوماً همراه با تغییرات قابل توجهی در آب و هوا و کاهش سریع سوخت های فسیلی همراه است.

در سال ۲۰۱۶ ، سازمان غیردولتی حمل و نقل و محیط زیست تخمین زد که حمل و نقل هوایی مسئول ۴.۹ درصد از گرمایش جهانی توسط انسان است ، سهمی که به سرعت در حال افزایش است.
پیش بینی های کمیسیون اروپا نشان می دهد که در آینده نزدیک ، بیشترین رشد مسافران فرودگاهی در خاورمیانه متمرکز خواهد شد ، با متوسط رشد ۱۰.۸ درصد در سال ، و پس از آن آمریکای لاتین  ۸.۰ درصد ، آسیا و منطقه اقیانوسیه  ۶.۸ درصد و آفریقا ۶.۰

این روندها همچنین نشان می دهد که کشورهای در حال توسعه در مقایسه با “اقتصادهای بالغ” اروپا و آمریکای شمالی دارای بالاترین نرخ رشد ترافیک مسافر خواهند بود. داده ها همچنین نشان می دهد که بازار حمل و نقل هوایی تمرکز خود را به آسیا ، خاورمیانه و آمریکای لاتین معطوف خواهد کرد ، جایی که در دهه های آینده می توان ساخت فرودگاه عظیم را پیش بینی کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.